Kurs i helhetlig
virksomhetsstyring
08:00 - 08:45
Oppsummering dag 1
08:45 - 09:00
Pause
09:00 - 09:45
Program
- Hvilke utfordringer oppstår når man går fra plan til operasjonell styring
- Hvordan bruke strukturen i Framsikt og hvordan jobbe med dette i organisasjonsstrukturen.
- Hvordan koble planer og økonomi sammen, operasjonalisering ved å anvende modulene Virksomhetsplan, Planer, Økonomiplan og Rapportering.
09:45 - 10:00
Pause med servering
10:00 - 10:45
Fortsettelse fra forrige økt
10:45 - 11:00
Pause
11:00 - 11:30
Erfaringsutveksling/gruppearbeid
11:30 - 12:30
Lunsj
12:30 - 13:30
Resultatstyring
13:30 - 13:45
Pause
13:45 - 14:30
Rapportering
14:30 - 15:00
Oppsummering av kurset og evaluering
3. – 4. september
Kurs i helhetlig virksomhetsstyring
Den 3. og 4. september har vi igjen gleden av å invitere til kurs i helhetlig virksomhetsstyring.
Målgruppen for kurset er dere som arbeider med å utarbeide og følge opp mål- og handlingselementer i kommunens planer – fra kommuneplanen til temaplan, økonomiplan, virksomhetsplan og rapportering.
Kurset arrangeres på Thon Hotel Arena Lillestrøm.
Det vil bli to dager med faglig påfyll, teoretisk og praktiske tilnærming til kommunal virksomhetsstyring. Gjennom presentasjoner, demonstrasjoner og praktiske oppgaver gis en innføring i utarbeidelse og vedlikehold av målhierarkiet. Dere vil lære hvordan Framsikt ved hjelp av mål og handlingselementer kan understøtte de politiske beslutningene og det administrative oppfølgingsarbeidet.
Vi gir tips om funksjonalitet og metodikk for effektiv tilrettelegging og oppfølging av kommunens vedtatte samfunnsplan.
Kurset er en arena for læring, erfaringsutveksling og nettverksbygging. Det legges opp til diskusjoner i større og mindre grupper.
Dette skal du lære på kurset
- Få mer innblikk i hva forskningen sier om virksomhetsstyring, begrepsapparat og ulike modeller innenfor tema.
- Se nytteverdien av å arbeide strukturert med helhetlig virksomhetsstyring
- Få kjennskap til hvordan Framsikt kan understøtte helhetlig virksomhetsstyring, fra strategiske planer til operativ styring.
- Lære metoder for hvordan du kan arbeide for å lykkes i egen organisasjon.
Kurset er lagt til Thon Hotel Arena Lillestrøm.
Påmelding
Påmeldingen er bindende. Ved avbestilling før opprinnelig påmeldingsfrist gis full refusjon, deretter ingen refusjon. En annen person i samme organisasjon kan eventuelt overta plassen. Gi da beskjed til kanutte@framsikt.no
Overnatting
Rom bestilles sammen med din påmelding. Pris 1695,- inkl. mva.
Viktig informasjon
Du er påmeldt konferansen når du har mottatt en bekreftelsesmail pr. epost (fra CheckIn). Vennligst sjekk søppelpost om du ikke mottar denne.
Vi tar forbehold om at det kan forekomme endringer i programmet.
Ta kontakt med kanutte@framsikt.no dersom du har spørsmål
Pris og påmelding
Påmeldingen vil åpne i løpet av våren 2025.
08:00 - 08:45
Oppsummering dag 1
08:45 - 09:00
Pause
09:00 - 09:45
Program
- Hvilke utfordringer oppstår når man går fra plan til operasjonell styring
- Hvordan bruke strukturen i Framsikt og hvordan jobbe med dette i organisasjonsstrukturen.
- Hvordan koble planer og økonomi sammen, operasjonalisering ved å anvende modulene Virksomhetsplan, Planer, Økonomiplan og Rapportering.