Statsminister Erna Solberg på besøk hos Framsikt
11
august, 2020
Det var utrolig hyggelig og spennende med besøk av Statsminister Erna Solberg på vårt hovedkontor i Bø sist fredag. Temaet for besøket var gründerskap og jobbskaping i distriktet.
Under besøket holdt vår daglige leder Halvor Walla en presentasjon for statsministeren og følget hennes om vår bedrift og vårt produkt, og om hvordan det er mulig å skape dette produktet med hovedkontor i vakre Bø i Vesterålen. Vi snakket om hvordan vi bidrar til mer robuste og framtidsrettede kommuner gjennom digitalisering av virksomhetsstyringen. Det var også fint å fortelle om veien fra oppstarten i 2014 til nå 19 arbeidsplasser hos oss i Bø.
Under her kommer et lite bildedryss fra besøket. På vår Facebookside ligger det også en video av besøket, den kan du se her
Halvor gjør siste forberedelser av presentasjonen
Statsministeren fikk forhåndsbestemt plass av hensyn til smittevern
Passer på at vi overholder 1-metersregelen når statsministeren kommer på besøk
Før statsministeren kom til oss var hun og drakk kaffe med befolkningen i Bø
Erna hilser på daglig leder Halvor Walla
Litt forfriskninger til presentasjonen
Halvor forteller om Framsikt og hvordan vi er kommet dit vi er i dag
Vår egen Anne Martha framførte et av sine egne dikt for statsministeren
Som en morsom liten gest fikk Erna en bruker hos oss slik at hun kan gå inn og bli kjent med systemet og hvilke muligheter som finnes i Framsikt
Erna fikk en demonstrasjon av Framsikt og hva systemet kan brukes til
Vi rakk til og med en koronavennlig selfie med Erna
Meld deg på vårt nyhetsbrev
Flere nyheter
Utvikling av Min styringsrapport og startsiden
Som Framsiktbruker er du nok godt kjent med siden «KOSTRA og nøkkeltall» som er default startside når du åpner Framsikt. Etter oppdateringen i april, blir du nå heller sendt til en egen startside når du logger inn i verktøyet. Les hva den nye default startsiden vil inneholde og hva som kommer i «Min styringsrapport».
Røros kommune med landets beste score i Kommunekompasset
Vi gratulerer Røros kommune med landets beste score i Kommunekompasset noensinne, med hele 593 av 800 mulige poeng.
Nytt hjelpesenter i Framsikt
Vi har bygd et helt nytt hjelpesenter integrert i Framsikt. Informasjonen er strukturert etter arbeidsprosessene i kommunen. Og du får umiddelbart opp artikler som er relevante for den funksjonen du arbeider med.