Over 200 kommuner og fylkeskommuner har valgt Framsikt
26
august, 2022
Skrevet av Jannie Engen
Hele 41 nye kunder har valgt Framsikt så langt i 2022. Dermed har vi passert 200 kunder totalt. Blant de nyeste Framsikt-kundene finner vi Stavanger og Kongsberg kommune, samt hele tre nye fylkeskommuner; Agder, Vestland og Viken.
Blant de nye kundene finner vi både små og store kommuner; alt fra Træna kommune med 450 innbyggere til Stavanger kommune med 144 699. Under kan du se liste over alle 41 kommuner og fylkeskommuner som så langt i år har blitt Framsikt-kunder. I tillegg til disse er det mer enn 40 eksisterende kunder som har valgt å utvide sine Framsikt-løsninger med enda flere moduler.
Vi takker for tilliten fra både nye og gamle kunder og gleder oss til å holde frem med å utvikle Framsikt-verktøyet, i tett samarbeid med våre kunder.
Nye kunder så langt i 2022:
- Agder fylkeskommune
- Aurland kommune
- Austevoll kommune
- Gulen kommune
- Hamarøy kommune
- Kongsberg kommune
- Loppa kommune
- Lyngdal kommune
- Lærdal kommune
- Saltdal kommune
- Seljord kommune
- Stavanger kommune
- Tinn kommune
- Tjeldsund kommune
- Trysil kommune
- Træna kommune
- Tysnes kommune
- Tønsberg kommune
- Vestland fylkeskommune
- Viken fylkeskommune
- Vågå kommune
- Harstad kommune
- Holtålen kommune
- Os kommune
- IKT Fjellregionen – FARTT
- Folldal kommune
- Alvdal kommune
- Rendalen kommune
- Tolga kommune
- Tynset kommune
- Søre Sunnmøre IKT – SSIKT
- Hareid kommune
- Herøy kommune
- Sande kommune
- Ulstein kommune
- Vanylven kommune
- (Volda kommune)
- Ørsta kommune
- Værnesregionen
- Frosta kommune
- Malvik kommune
- Meråker kommune
- Selbu kommune
- Stjørdal kommune
- Tydal kommune
Både i nye og gamle kunder er det stor spredning, både i størrelse og geografi. Med over 200 kunder ser nå norgeskartet slik ut for Framsikt:
Bruk kontrollene i kartet for å justere eller zoome inn. Klikk på nålene for å se navnet på kommunen.
Meld deg på vårt nyhetsbrev
Flere nyheter
Framsikt styrker arbeidet på universell utforming
I Framsikt jobber vi kontinuerlig for at løsningen skal bli bedre på universell utforming. For å hjelpe oss i dette arbeidet vil vi framover samarbeide med selskapet Inklud. De er sertifiserte tilgjengelighetseksperter og utviklere med bred erfaring fra private og offentlige aktører.
Over 260 deltagere samlet på Framsikt Brukersamling
Over 260 deltagere fordelt på 88 kommuner og 7 fylkeskommuner var forrige uke samlet til Framsikt Brukersamling. Vi takker for to fine dager sammen, og gleder oss allerede til neste år! Her kan du se bilder og lese en oppsummering av samlingen.
Hvem har Norges beste handlings- og økonomiplan?
Som tidligere år vil det deles ut en rekke priser på Framsiktkonferansen som arrangeres 29. og 30. november, blant annet pris for beste handlings- og økonomiplan. For å kunne finne en vinner av denne prisen er det satt ned en jury som kartlegger alle handlings- og økonomiplaner som er offentliggjort innen 10.november.