Stadig flere tar i bruk Framsikt

07

mars, 2023

Skrevet av Jannie Engen

Så langt i 2023 har 13 nye kommuner valgt Framsikt som sin løsning for helhetlig virksomhetsstyring. Dermed har vi passert 235 kunder totalt. I tillegg til helt nye kunder, har vi også kunder som har valgt å utvide med flere moduler eller med større utrulling i organisasjonen.

En av de sist nevnte er Oslo kommune. De har utvidet sin kontrakt slik at Framsikt i 2024 rulles ut til alle bydeler, etater og andre virksomheter i kommunen. Det betyr 3-5000 nye Framsikt brukere!

På bildet til under ser du Halvor Walla, daglig leder i Framsikt, sammen med Sølve Monica Steffensen, kommunaldirektør i Byrådsavdeling for finans, med den undertegnede kontrakten.

På bildet til ser du Halvor Walla, daglig leder i Framsikt, sammen med Sølve Monica Steffensen, kommunaldirektør i Byrådsavdeling for finans, med den undertegnede kontrakten.

De 13 som er nye kunder så langt i 2023 er: Sandnes, Sarpsborg, Melhus, Krødsherad, Skaun, Etne, Grane, Øyer, Lom, Åseral, Birkenes, Sømna og Sør-Fron kommune.

Hos både nye og gamle kunder er det stor spredning, både i størrelse og geografi. Helt fra Træna kommune, med rundt 450 innbyggere, til Oslo kommune med over 700 000 innbyggere.

Norgeskartet ser nå slik ut for Framsikt:

Bruk kontrollene i kartet for å justere eller zoome inn. Klikk på nålene for å se navnet på kommunen.

 Meld deg på vårt nyhetsbrev

Få siste nytt fra Framsiktbloggen rett i innboksen!

Les mer fra Framsiktbloggen

Beste helhetlige virksomhetsstyring for virksomhetsåret 2025

De siste fem årene har en arbeidsgruppe evaluert plan-, styrings- og rapporteringsdokumentene til norske kommuner. Målet er å kåre kommunen med «beste helhetlige virksomhetsstyring», også omtalt som «beste røde tråd».
På Framsiktkonferansen 25. og 26. november kåres vinneren. Der vil også de tre beste gi en presentasjon av sin virksomhetsstyring.

– Jeg forstår ikke hvordan kommuner klarer seg uten

Hvordan følger man opp sykefravær og årsverk i en travel kommunehverdag? For Odd Harald ble Personalrapporteringsmodulen i Framsikt det verktøyet som ga lederne oversikten de trengte. Nå forbereder han Luster kommune på å ta i bruk modulen som han mener alle kommuner burde ha.

Odd Harald Dommersnes, økonomisjef i Luster, smiler.
Share This